ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Korse Modelleri ve Fiyatları

Kadın korse kullanmanın hem olumlu hem de olumsuz yanlarını yüzyıllardır deneyimlemiştir. Günümüzde daha modern korseler bulunuyor.

Kadın korse modelleri günümüzdeki modern ve şık dış giyim unsurları oldu. Oysa asırlarca kadınların bazen kabusu bazen de kurtarıcısı olarak kullanılıyordu. 

19. yüzyılın ikinci yarısında kum saati şekli kullanıldı. Korsenin amacı, şekilleri şekillendirmek, göğüsleri desteklemek veya sıkmak, beli sıkılaştırmak, kalçaları büyütmek veya doğru duruşu vermekti. 

Korse daha çok kadınsı bir giysi olarak görülse de aslında erkekler de çeşitli nedenlerle giyebilir. Unutulmamalıdır ki, özellikle modern zamanlarda birçok diş teli, tıbbi nedenlerle, özellikle düzeltici amaçlarla ve belirli patolojilerde sırt desteği için yaratılmış ve kullanılmıştır.

On altıncı yüzyıldan itibaren Avrupa'da yayılan kadın korse modelleri, Viktorya döneminde popülaritesinin zirvesine ulaştı. Bununla birlikte, olası bir korsenin ilk görüntüsü MÖ 2000 yılına kadar uzanır.

Girit kadın temsillerinde bulunur. Yılan tanrıça heykeli de bir tane giyiyor gibi görünüyor, ancak bu bir tür dış korse, iç çamaşırı olarak giyilecek bir parça değildi. Tıpkı günümüzdeki gibi…

 Ve burada ana ayrım zaten yaratılmıştır. Korse iki ana kategoriye ayrılır: 

  • İç çamaşırın bir parçası olarak kabul edilen
  • Hala birçok tipik halk kostümünde bulunan bir giyim eşyası olarak kullanılan 

İlk korse 1500 yılında Fransa'da Caterina de 'Medici tarafından tanıtıldı ve burada Fransız kadınları tarafından hemen benimsendi. Dardı, uzundu ve kıyafetlerin altına giyildi. Hemen "kadın figürünün güzelliği için vazgeçilmez" oldu.

Bu dönemde korseler, eteklere şekil veren kabarık eteğin atası olan bir guardinfante ile giyilirdi. İnceltici kadın korse büstü düzleştirir, göğüsleri yukarı doğru iter ve elbisenin yakasını vurgular. Bu çağda korseler geniş askılı ve bele kadar ulaşıyordu.

Bu korselerin amacı ince bir bel oluşturmaktan çok göbeğin düzlüğünü ve göğüslerin yuvarlaklığını vurgulamaktı, çoğu zaman geniş yakalarla vurgulanırdı.

Bu korseler tipik olarak katmanlı kumaştan yapılmış, yapıştırıcı ile sertleştirilmiş ve çapraz ip sistemi sayesinde sıkıca bağlanmıştır. Bu dönemde metal (demir) büstler de bulunmuştur, ancak bunların giysi olarak değil, sadece ortopedik amaçlı olduğu umulmakta ve düşünülmektedir.

16. yüzyılın ortalarına gelindiğinde bayan korse modelleri Avrupalı ve İngiliz kadınların giydiği ortak bir giysiydi. Liderler yavaş yavaş, sert şeklini korumak için korse üzerine sarılmış uzun bir balina veya tahta parçası olan "busk" u tanıtmaya başladılar: ünlü balina kemikleri.

Korsenin önü tipik olarak dekoratif amaçlar için sert V şeklinde bir yapı olan bir "önlük" ile kaplanmıştır.

Elizabeth döneminde, sert görünümlerini korumak için korselerde balina kemikleri (balya) yaygındı. Çubuklar tipik olarak tahta, boynuz, fildişi, metal veya balina kemiğinden yapılmıştır ve korsajın ön tarafını sertleştirmek için yerleştirilmiştir.

Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra ekonomide yaşanan değişimler, kadınların toplumdaki rolünü de değiştirmiştir. 20. yüzyılın başlarında, genç bir kadın genellikle 15 yaşlarında korse giymeye başlar ve 18 yaş civarında evlenirdi. Savaştan sonra Batı dünyasında evlilik yavaş yavaş ertelendi. 1920'lerde, yalnızca aşırı kilolu veya hamile kadınlar, genellikle göğüs altı korse olan bir korse giymeyi tercih ediyor.

Bununla birlikte, bu giysiler daha çok kemer olarak biliniyordu ve özellikle kalçaları küçültmeye yönelikti. Yirminci yüzyılın yıllarında, korseler daha sonra kadın modasında çeşitli zamanlarda yeniden ortaya çıktı.

Son Moda Kadın Korse Modelleri

En tarz bayan korse modelleri Tuba Butik kalitesiyle son derece modern görünümlere ulaştı. 1908'den 1914'e kadar moda elbiselerin silueti korsenin daha da uzatılmasını gerektirdi. Yeni tip gövde, uylukları örtmek için geldi ve kalçanın pozisyonunu değiştirerek belin daha uzun ve daha geniş görünmesini sağladı. 

Yeni korse rahatsız edici, hacimli olarak kabul edildi ve ayrıca streç kumaş şeritlerinin kullanılmasını gerektiriyordu. Kauçuk ve elastik malzeme endüstrisinin gelişimi, büyük bir zarafet verdi: daha ince kemerler, beli çok fazla rahatsız etmeden sıkılaştırmak için geldi.

Günümüzde bir kadının korsenin varlığından haberdar olmaması pek olası değildir. Eski bir giysi olmasına rağmen, aslında korse, iç giyim mağazalarında veya yüksek modada belli bir ısrarla geri döndü. Ayrıca erkek erotik imajını yeniden canlandırıyor. Bu nedenle, haute couture ürünlerinden daha az güvenilir ekonomik sahte korselere kadar değişen çeşitli bir teklifle, butiklerin ve aynı zamanda daha az asil iç giyim mağazalarının mankenlerinin ön saflarına geri dönen bir giysi. Garip bir moda şakası için, her zamanki gibi tahmin edilemez.

Korse bugün baştan çıkarma, özgünlük, sınıf, kadınlık, duygusallık ile eş anlamlıdır. Büstiyerler, babydolls, guepiere, chemise ve lingerie korseler ile birlikte, iç çamaşırının binlerce çeşidi arasındadır. Korse, kadın büstünü "eğitmek", ona belirli bir şekil vermek ve vücudu desteklemek için tamamen düzeltici amaçlarla yaratılmıştır. 

Antik Yunanistan'ın ilk modellerinden dar Viktorya dönemi korselerine kadar, figürünü inceltmek, beli sıkılaştırmak veya vücudun karakteristik özelliklerini geliştirmek için tipik kadınsı özlemi şımarttı, çoğu zaman modellerin sertliğini ve ciddiyetini aşma noktasına getirdi.

80'lerde ilgi odağı haline gelen korse modelleri, bugün her bakımdan "cesaret etmek" isteyen ama aynı zamanda neden olmasın da olmak isteyen bir kadının iç çamaşırında kaçınılmaz olan bir baştan çıkarıcı giysidir. Daha rahat ve giyilebilir olması için yeterince tekrar ziyaret edilen ve aynı zamanda büyük stilistler tarafından modern bir şekilde yeniden önerilen bir giysidir. Madonna'nın ilk turlarından birinde giydiği ve bu giysinin pazarda kararlı bir şekilde yeniden önerilmesine yardımcı olan tarihi D&G korsesini hatırlıyoruz.

Ayrıca Kadın büstiyer, Kadın şort ve Kadın bodysuit modelleri sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Yeni Sezon Kadın Korse Fiyatları

Fermuarlı kadın korse çeşitleri giyilmelerinin kolay olması açısından son derece popülerdir. Bir korse için en güvenilir kapatma, uygun ateli olan çelik olanıdır. Düğme ve ilmeklerin bağlandığı eşsiz bir parçadır. Alternatif, daha az güvenilir olan çeşitli kancalar veya fermuarlarla kapatılan korselerdir. Önden açıklıklı modeller genellikle korsenin mükemmel bir özerklikte giydirilmesini kolaylaştırır. 

Altında güzel bir gömlek veya balıkçı yaka kazak ile, orijinal bir şekilde şekiller ve hacimlerle oynamak için bir elbisenin üzerine, korse tercih edebilirsiniz. Kısacası günlük görünümünüze nasıl ve ne ölçüde dahil edeceğiniz size ve kişisel zevkinize kalmış. 

Bu arada, en güzel korse ve büstiyerleri bulmak için 2022 ilkbahar yaz koleksiyonlarını inceledik : bir göz atmayı deneyin ve ilham alın! Kısacası, ister dar kesimli ve kalın yırtmaçlı, ister zarif yüksek boyunlu ve tonlu kombinezonlu olsun, korse her bakımdan 2022 sezonunun gerçek kahramanıdır.

18. yüzyıl hanımlarının stilini hatırlatmak için çok sıralı uzun kolyeler gibi gösterişli aksesuarlarla yeniden yorumlayabilmek önemlidir. Ya da kontrast renkli iplerle süsleyebilir ya da daha iyisi, büyük beden smokin ceketlerin altında görülebilen bir iç çamaşırı olarak, dış giyim büstiyerleri kullanabilirsiniz. 

Son derece şık görünen baletlerde de korse modelleri esintisi oluyor. Askılar, monogram basılmış ürünler ile basılmış ve baş döndürücü yakalarla cüret etmek istemiyorsanız sade olan modellerimizi tercih edebilirsiniz. 

Farklı tarzlara sahip olan bu ürünler için en şık korse seçeneklerini Tuba Butik modelleri arasında kolayca bulacaksınız.