Modest Tulum Modelleri ve Fiyatları

Modest tulum modelleri ve fiyatları hakkında merak edilen tüm konuları detaylı bir şekilde ele alacağız. Modest tulum nedir, modest tulum nasıl kombinlenir adım adım ilerleyeceğimiz bu yazımızda modest tulum nedir ile başlayalım.

Modest tulum; ölçülü giyime uygun, vücut hatlarını belli etmeyen, dekoltesiz, bol kesim tulum modelidir. Modest tulum genellikle ölçülü giyinmek isteyenler ve tesettürlü kişiler tarafından tercih edilir. Diğer tulumlara nazaran bir bütün halinde olan modest tulum muhafazakar giyimin vazgeçilmezidir. Tulum giymek özellikle zamanı olmayanların ya da hızlı bir şekilde kombin yapmak isteyenlerin kaçınılmazıdır. Çünkü tulum tek parçadan oluştuğu için alt ve üst kombinleme derdine son verir. Sadece tuluma uygun aksesuarlar ve ayakkabı tercih etmek şık olmak için yeterlidir. Sadece zamansız davetlerin kurtarıcısı olarak karşımıza çıkmaz. Aynı zamanda özel günlerde, akşam davetlerinde şık olmayan isteyenlerin de vazgeçilmezidir. Tulumlar dikildiği kumaşa göre spor, şık veya gündelik olabilir. Bu gibi özel günlerde şık tulumlar tercih edilebilir. Şık tulumlar genellikle şifon, krep, tül, saten kumaştan dikilir. Taş, sim, parıltı, drape gibi detaylarla tasarlanılır. Tulumun yelpazesi o kadar geniştir ki akla gelen her alanda kullanıma uygundur. Tek dikkat edilmesi gereken belirttiğimiz gibi kumaş seçimidir. Şimdi modest tulumları kumaşlarına göre kategorize edelim.

Günlük modest tulumlar hafif, terletmeyen, detayları az olan, rahat hareket etme olanağı sunan tulumlardır. Gündelik tulumlar; evde, işyerinde, yürüyüşte yani akla gelebilecek pek çok alanda tercih edilmeye uygun kıyafetlerdir. Gündelik tulumlar genellikle pamuk, polyester, viskon, keten içerikli kumaşlardan tasarlanır. Az detaya sahip olan gündelik tulumlar sadelikleriyle ön plana çıkar. Gündelik tulumlar özellikle pikniklerde, sahil yürüyüşlerinde, pazar gezmelerinde tercih edilir. Bu gibi günlerde kot tulumlar ya da tensel kumaş tulumlar terciih edilebilir. Günlük modest tulumlar günlük giyimde tam bir kurtarıcıdır.

Şık modest tulumlar; akşam yemeklerinin, özel davetlerin, düğünlerin, toplantıların ve törenlerin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar. Çünkü şık modest tulumlar, şifon veya tül gibi kumaşlardan tasarlanırlar. Buk kumaşlara eklenen pırıltı, taş, boncuk, küpür gibi detaylar kumaşlara ağır bir hava ve şık bir görünüm katar. Şık tulumlar kimi zaman saten ve krep gibi kumaşlarla da tasarlanır. Bu kumaşlar daha zengin bir görünüm sunar. Saten kumaş modest tulum, sade ve zengin görünmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Özellikle siyah tulumlar sadelik ve şıklık kelimelerini harmanlıyor. Siz de özel günlerinizde sade, şık, zengin bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sportif modest tulumlar, adından da anlaşılacağı üzere gündelik giyime yakın sportif bir tasarımı olan tulumlardır. Bu tulumlar özellikle yürüyüşlerde, pikniklerde kısacası rahat hareket edilmesi gereken yerlerde tercih edilir. Sportif modest tulumların tasarımında gabardin, viskon, keten kumaş tercih edilir. Sportif tulumların nefes alabilir, terletmez kumaşlardan tasarlanması tercih sebebidir. Siz de sportif tulum modelleri arasında kararsız kaldıysanız eğer sitemizdeki ürünlere göz atabilir istediğiniz kumaştaki tulumu seçebilirsiniz.

Modest Tulum Nasıl Kombinlenir?

Modest tulum nasıl kombinlenir, hangi tulum modeli hangi aksesuarlar ile tamamlanır yazımızın devamında inceleyeceğiz. Modest tulum, ölçülü giyim üzerine tasarlanan kol ve bacak boyu uzun olan tulumlardır. Bundan ötürü modest tulumları halhal, bileklik gibi görünmeyecek aksesuarlar yerine kolye, yüzük, kemer gibi belirgin aksesuarlar ile kombinleyebilirsiniz. Bu sayede aksesuarlarla tamamlanan kombin zengin görünecektir. Aksesuar seçimindeki en önemli kural aralarındaki dengeyi yakalamaktır. Bu denge sağlandığında çeşitli aksesuarların bir tulumla nasıl bütünleştiğini görüp hayran kalacaksınız.

Modest tulumlarda en belirgin aksesuar çantadır. Çanta, modest tulumun tamamlayıcısıdır. Sade bir tulum tercih edildiğinde gösterişli bir çantayla, gösterişli bir tulum tercih edildiğinde sade bir çantayla kombinlenebilir. Kombin tulum, çanta, ayakkabı ve aksesuardan oluşacağı için dikkat edilmesi ve yoğunlaşılması gereken noktalar çanta ve ayakkabıdır. Şık modest tulum kombinlerinde clutch çanta tercih edilirken gündelik modest tulumlarda kol çantası ya da bel çantası tercih edilebilir. Doğru çanta ile kusursuz bir görünüm elde edilir.  Çanta seçimi doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sıra uygun ayakkabı seçiminde!

Modest tulum ile şık bir kombin elde etmek isteyenler stiletto ve babet tercih edebilir. Çünkü stilettonun ve babetin feminen duruşu kombini doğrudan etkileyecektir. Abiye modest tulum ya da şık modest tulum tercih edenler tulumun uzunluğuna göre babet ya da stiletto tercih edebilirler. Eğer tulum tercihiniz gündelik ya da sportif ise sandalet, terlik, spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Modest tulum, ayakkabı ve çanta tercihini tamamladıktan sonra sıra aksesuar seçimine gelir. Aksesuar seçimi çanta ve ayakkabıya nazaran daha kolay ve çeşitlidir. Modest tulum kombininin olmazsa olmazı şal ve eşarptır. Pek çok farklı kumaşta ve desende şal, eşarp modeli olduğundan kombininize uygun olanı seçmek oldukça kolay olacaktır. Eğer şık bir tulum tercih ettiyseniz şifon, krep, jazz, medine ipeği gibi kumaşlarda başörtüsü seçerken sportif tulumlar için keten, pamuklu, vual, organik, bürümcük şal gibi başörtüsü tercih edebilirsiniz. Desenli giydiğiniz zaman desenin renklerinden bir renk seçerek düz başörtüsü seçerken, düz giyindiğinizde desenli başörtüsü seçebilirsiniz. Bu sayede aradaki dengeyi yakalamış olursunuz.

Modes tulum için seçebileceğiniz aksesuarlardan bir diğeri ise kolyedir. Tulumlar genellikle yaka detaylı olduğu için kolye seçimi zarif modeller arasından yapılmalıdır. Yaka detayı olan tulumlar genellikle kemersiz tulumlardır. Çünkü kemer gösterişli ve dikkat çeken bir aksesuar olduğundan yaka detayı ile arasındaki dengeyi yakalamak pek kolay değildir. Bu yüzden tulumunuz için aksesuar seçimine başlamadan önce tulumunuzu tanıyın. Kemer, bilek, kol, paça gibi detaylara aksesuar eklemesi yaparken aradaki dengeyi korumaya özen gösterin. Eğer yaka detayı olmayan bir tulum modeli seçiyorsanız aksesuar seçiminizi çeşitlendirebilirsiniz. Yaka detayı olmayan tulumlarda ise gold, gümüş, bakır kolyeler tercih edilebilir ya da ikili üçlü şekilde kombinleyebilirsiniz. Bir diğer aksesuar modelimiz ise bilezik ve bilekliklerdir. Tulumlara en çok yakışan aksesuarlardan biri olan bileklik ve bilezikler,  bileği zarif gösterir. Tulumlar ile bir bütün oluşturarak tulumun gölgesinde şık bir görüntü sunar. Öyle ki bilezik ve bileklikler abiye modest tulum modellerinden gündelik modest tulum modellerine kadar tüm tasarımlarda tercih edilebilir. 

Modest tulum aksesuarları listesinde kuşkusuz ilk sırada yer alan yüzüklerdir. Yüzükler, el ve parmakları ön plana çıkarır. En çok dikkat çeken aksesuar yüzüklerdir. Eklem yüzükleri, tektaşlar, pırlantalar ve doğal taş yüzükler kombinlere farklı hava katar. Tulumla birleşen yüzükler tulumu kusursuz ve modern gösterir. Aksesuar seçimi de doğru bir şekilde tamalandıktan sonra eşsiz bir görünüme sahip olacaksınız.

Modest tulum modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak, modest tulum tasarımlarını incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Modern ve eşsiz tasarımlarımız ile her kesime hitap eden parçalarımız sitemizde yer almaktadır. Tuba Butik olarak modest tulum seçeneklerini ve tamamlayıcı parçaları sizler için derledik. İncelemek için sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir!